![]() |
| Landscape of the Totenåsen Hills Coniferous Forest Reserve. Stock-bilde | Adobe Stock |
Dad Saves America har en meget god monolog her, hvor han oppklarer mange historiske begreper, som jeg selv hadde glemt.
Overton-vinduet var et godt begrep, hvor jeg kom til å tenke på at lommedemokratiet vel egentlig er verdens eneste ekte overtonvindu, da det kun er innenfor rammene til dette vinduet, at vi kan overleve som sivilisasjon.
"Ingen reaksjoner på det som er den eneste demokratiske løsningen på krisene vi går inn i. Alle dere som demonstrerer mot makta, og plager vanlige folk på vei til jobb… Det er jo litt rart da?" - Terje Bongard
Han kommer også inn på det samme som jeg har observert, at meritokratene i statsforvaltningen egentlig er de nye aristokratene, hvor disse har erstattet adelen, selv om de regner seg selv som venstrevridde.
Det var da Voltaire som kom opp med denne ideen om meritokratiet som erstatning for adelen, en ide importert av jesuittene fra det kinesiske hoff. Jesuittene kom til Kina etter at de ble fordrevet fra Japan, hvor de ble meget godt mottatt.
Voltaire fikk sin utdannelse hos jesuittene i Paris, hvor han mente at meritokratene skulle ta adelens plass, hvor da disse med sine meritter ville gi oss det perfekte, opplyste og rasjonelle samfunn, i opplysningstidens ånd.
Det skrives og tales mye om den franske revolusjonen, men hele denne greia var bare et meningsløst blodbad, hvor det var hos de samtidige haugianerne, med Hans Nielsen Hauge og Sara Oust i spissen, at vi fant de ekte revolusjonære.
Haugianerne nedkjempet tross alt det lutherske standssamfunnet, som Luther innførte i kjølvannet av Weinsbergs-massakren, trolig på bakgrunn av ideene til Thomas Aquainas, som så på staten som kroppen og kirken som sjelen.
Bøndenes Luther lente seg nok mer mot Augustin av Hippo, som var svært kritisk til statens legitimitet.
Så haugianerne nedkjempet da standssamfunnet og statens makt, hvor dette ble erstattet med almenningene gjennom den norske velferdspietismen, mens de franske revolusjonære bare erstattet aristokratiet med meritokratiet, som har konsolidert statens makt og gjeninnført standssamfunnet.
Bøndenes Luther ville nok elsket Sara Oust, Norges første kvinnelige forkynner og bedriftsleder, med hennes kommunitaristiske koppergruve i Vingelen ved Tolga.
Martin Luther vokste jo også opp i et gruveområde, hvor hans far dreiv et sølv-smelteverk. Disse gruvene var eid av super-kapitalisten Jakob Fugger, som i tillegg til å utbytte arbeiderne i Luthers omgangskrets, også innførte avlatsbrevene, som han tjente grovt på.
Slik at Martin Luther er da egentlig på et vis kommunismens og sosialismens far, selv om da statssosialismen med sine meritokrater er en avsporing.
Det var da Sara Oust som var den fremste representant for den egentlige kommunismen, som haugianerne stod for, og som i dag kun kan fullbyrdes gjennom InnGruppe-Demokratiet (IGD) til Terje Bongard.
Alle som ikke støtter kaptein Bongard, er derfor svikere av den vestlige, kristne sivilisasjon, og den endelige fullbyrdelsen av denne, innenfor det eneste mulige overtonvinduet, hvilket er IGD!
Gjett om denne dama har rett, dagens meritokrati-kapitalisme, som Martin Luther, Sara Oust og Hans Nielsen Hauge ville hatet inn til beinet, er rigget for de største rasshøl verden har sett.
Det er bare rasshøl alt sammen, innenfor forvaltningen, næringslivet og organisasjonene.
"This hit hard. The system doesn’t reward kindness—it exploits it. Real freedom isn’t about becoming ruthless, it’s about stepping outside the rigged game entirely." - knowledgearoundus-x3j
Derfor trekker jeg meg helt ut av dette svineriet til IGD er på plass, da disse svina har jeg fått nok av!
Europeiske ledere, med Macron i front, er bare svin de også, selvsagt, hvor de nå forenes i hatet til Israel og Israels Gud!
Tja, litt synd å kalle dem svin da, fordi grisen er et herlig dyr😉

No comments:
Post a Comment
Note: Only a member of this blog may post a comment.