Er Wisconsin vår nødhavn?
Nå begynner jeg virkelig å lure på hva som skjer her i landet? Statsforvalteren i Innlandet godkjenner utbygging av Storåne i Vang i Valdres, vindkraftverkene i Odalen foreslås utvidet, og i dag opphever Energidepartementet NVEs avslag på Davvi vindkraftverk i Finnmark😖😱🙀😭😡
Det er helt sinnsvakt dette, hvor vi i tillegg har til behandling den nye jødeparagrafen. Blir denne også godkjent, da tror jeg at jeg må gå i tenkeboksen, for å vurdere nok en gang om løpet er kjørt? Dette har jeg gjort mange ganger siden Frøya og Haramsøya, men man blir jo bare satt ut.
Så nå har jeg faktisk igjen begynt å vurdere å sende jentene over til universitetet i Madison, Wisconsin, som skal være et av USAs beste universiteter. Om det finnes noe slags stipend, som evt. kan dekke noe av kostnadene, da det vel ikke er billig å studere i USA, veit jeg ikke?
Uansett kjører jeg dem inn på studiespesialisering med full pakke med matematikk, fysikk og fremmedspråk, slik at de kan ha et best mulig fundament for en ny framtid i Wisconsin, slik ting utvikler seg i Norge. Situasjonen er virkelig skremmende!
USAs regjering har vel også begynt å gi politisk asyl for politiske flyktninger fra Sør-Afrika og Storbritannia, så kanskje dette er noe som snart også kan innvilges for nordmenn? Da vurderer jeg å søke, da ikke bare anti-semittismen, men også anti-pietismen nå begynner å bli uutholdelig i fedrelandet.
Donald Trump har fått utrettet utrolig mye bra på kort tid, men jeg ser her at Asle Toje har enda mer tro på Marco Rubio, som president. Slik at hvis Marco Rubio overtar roret etter Trump, tror jeg virkelig det kan begynne å se lyst ut for USA!
Uansett begynner jeg nå å vurdere en emigrasjon til Wisconsin, som et seriøst alternativ for vår familie. Fortsetter nedturen for Norge, hvor den ene skrekk-nyheten verre enn den andre dundrer inn dag ut og dag inn, samtidig som Marco Rubio blir USAs neste president, da spørs det faktisk om man ikke har annet valg?
Så det spørs om vi ikke bare må få sendt over storesøster så raskt råd er, slik at hun kan berede grunnen for oss, slik Ovren Mikkelson også sendte sin datter Helene i forvegen i 1869 fra Overnengen. Jeg tror hun klarer det, nå har hun helt frivillig også meldt seg på ekstra leksehjelp i matte på NTNU hver uke, hvor hun tar bussen til Gjøvik for å tilbringe kvelden sammen med ingeniørene på NTNU.
Står hun på så kanskje kan hun få et superstipend for universitetet i Madison?
Jeg krysser fingrene✌
Ingen tvil, det er kun med Marco Rubio som USAs neste president, at vi kan sette en stopper for disse planene om å overta USA for islam.
Det var forresten Henry Ford, som begynte med å importere denne pesten, da han ville ha arbeidere, som ikke organiserte seg.
Så vi krysser fingrene for Marco Rubio, neste presidentvalg blir det mest spennende noensinne, da dette vil være et være eller ikke være for USA✌
Relatert
Permission to Live - Hen Mazzig Zohran Mamdani er virkelig en torn i øyet, som så absolutt må fjernes, før man kan forestille seg en ny framtid i USA.
“Why Are You Killing Christians?”—Trump to Muslim President Godt å se at også Raymond setter pris på Trump.
